نامه کانون به هفته نامه سلمان

     بدون تردید هر کدام از مشاغل موجود در جامعه ضمن دارا بودن ارزش خاص خود ، از نظر اهمیت ذاتی دارای سلسله مراتب و رتبه بندی مشخصی هستند و از آنجا که معمولاً  اصلاحات اجتماعی و اداری با تلاش و پی گیری فرهنگیان انجام می گیرد ، کانون فرهنگیان کازرون به لحاظ اهمیت موضوع ، سعی خواهد کرد منبعد در وبلاگ خود (www.kanoonfk.persianblog.ir ) به طرح این موارد نیز بپردازد.

 

     در کشورهای پیشرفته امروزی اصلاح ساختار آموزش و پرورش و توجه به جامعه ی فرهنگی از بارزترین اقدامات زمینه ساز توسعه  بوده و نگرش به فرهنگ و اهل آن در این جوامع به دور از نگرش های سطحی است. به این گفته ها دقت کنید : « اگر به جای اسلحه با معلّم به جنگ دنیا می رفتیم ، همه دشمنان نابود می شدند » ( بیسمارک ) و « اگر حضرت مسیح یک مرده را زنده می کرد , معلم یک ملت را احیا می کند » ( ولتر ). بی شک اگر در کشور ما این نکات مهم مورد توجه کامل قرار گرفته بود امروزه شاهد وضعیت فعلی اصحاب فرهنگ و ارائه ی چنین اظهار نظرهای سطحی و غیر واقع بینانه در مورد آنها نبودیم.

 

     کانون فرهنگیان آموزش و پرورش کازرون ضمن درخواست از مسئولین محترم هفته نامه جهت عدم چاپ مطالب فاقد ارزش نقد ، از کلیه همکاران محترم که در واکنش به مطلب مذکور اقدام به ارائه نظر و یا درج مطلب نموده اند , کمال تشکر و قدردانی را به عمل می آورد.

 

                                                                                                با تشکر

 

                                                                            کانون فرهنگیان آموزش و پرورش کازرون

شـماره :           61

 

تـاریـخ :    09/05/1387

/ 0 نظر / 45 بازدید