نامه کانون به کمیسیون محترم اصل 90 مجلس شورای اسلامی

     با توجه به ارسال دستورالعمل "چارچوب سازماندهی و مدیریت نیروی انسانی" وزارت آموزش و پرورش که در بیانیه پیوست به آن اشاره شده ، این سئوال مطرح می شود که اگر ارسال دستورالعمل مذکور بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری صورت گرفته ، چرا دولت تا کنون در صدور احکام کارکنان خود مسامحه نموده است؟ کدام دستگاه و یا چه مرجعی باید پاسخ گوی ضرر و زیان فرهنگیان و سایر کارکنان دولت در برابر رشد بی رویّه تورم باشد؟

     مجلسیان محترم :

     چه کسی باید پاسخ گوی تخلّفات انجام گرفته در این موارد باشد؟ فرهنگیان کشور تا کنون نامه های متعددی را به مقامات مختلف نوشته اند ، امّا به ندای تظلّم خواهی آنان توجهی نشده است. نحوه برخورد مسئولین و بی توجّهی مکرر آنها نسبت به درخواست های فرهنگیان - علی رغم شعارهای ظاهر فریب روز معلم - واقعاً همکاران ما را به ستوه آورده است. تا کنون هر زمانی که کانون های صنفی فرهنگیان جهت احقاق حق قانونی و شرعی خود تصمیم به اعتراض موثّر داشته اند ، سازمان های امنیتی و اداری مسئول به لحاظ حساسیت شرایط داخلی و خارجی آنها را از انجام هر گونه حرکت منع نموده اند ؛ اما هیچ گاه زمان مناسب را برای اجرای این گونه برنامه ها تعیین ننموده و مسئولین اجرایی نیز با خیال راحت در زیر چتر امنیتی به وجود آمده ، فرهنگیان را فراموش نموده و بدین طریق ضررهای جبران ناپذیری را به نام انقلاب و نظام به آنها تحمیل نموده اند. با این اوصاف آیا برای فرهنگیان راهی جز توسّل به اعتراضات علنی باقی مانده است؟

     کانون فرهنگیان آموزش و پرورش کازرون از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی استدعا دارد قبل از شروع سال تحصیلی جدید با احضار رئیس جمهور و وزرای مسئول به خانه مردم ، علاوه بر استیضاح آنان به دلیل عدم رعایت قانون برنامه چهارم توسعه در زمینه لزوم تناسب افزایش حقوق کارکنان دولت با نرخ تورم که اخیراً دیوان عدالت اداری نیز بر آن تاکید ورزیده است ، دولت را ملزم به اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری نمایند.

 

                                                                                              باتشکر

                                                                     کانون فرهنگیان آموزش و پرورش کازرون

 

 رونوشت:

1- دفتر مقام معظم رهبری

 

2- جناب آقای دهقان ناصر آبادی نماینده محترم مردم کازرون

 

3- جناب آقای حاجی بابایی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی

/ 0 نظر / 41 بازدید